کد خبر:164273104
پ
164273104

شهردار منطقه ۷ تبریز تاکید کرد؛

ضرورت نظارت بر تردد در میدان تره بار تبریز

شهردار منطقه ۷ تبریز بر ضرورت اعمال نظارت بر تردد و کنترل بار ترافیکی در محدوده میدان تره بار تبریز در راستای رفع مشکلات این محدوده تاکید کرد.

  • news/164273104/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز برخط ، جلسه مشترک با حضور سازمان میادین شهرداری تبریز، نیروی انتظامی، پلیس راهور، پلیس مبارزه با مواد مخدر، اتحادیه بار فروشان در محل شهرداری منطقه هفت در راستای بررسی مشکلات میدان تره بار و تعین تکلیف وضعیت آن تشکیل شد.

محمدعلی سلیمی در این جلسه در راستای رفع مشکلات میدان تره بار که مشکلات ترافیکی و به روز رسانی تابلوهای راهنمایی و رانندگی از جمله مهمترین موارد یاد شده بود، اظهار داشت: پس از انجام بررسی های کارشناسی با همکاری سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز بر بستن رفوژ ورودی و خروجی میدان تره بار طبق مصوبه سال ۹۵ برای کنترل ترافیک این محدوده تصمیم گیری شده و اقدامات لازم اجرایی خواهد شد.

وی همچنین بر رعایت نظافت  و همکاری کسبه در حفظ بهداشت محیط تاکید کرد و افزود: شهرداری منطقه ۷ به صورت روزانه بر نظافت و ضدعفونی این محدوده نظارت داشته و اقدامات لازم را انجام می دهد و این درحالی است که به دلیل عدم همکاری کسبه و رها سازی باقی مانده اجناس خود و پسماندها در محدوده میدان، شاهد ایجاد فشار و هزینه مضاعف در حوزه خدمات شهری هستیم.

شهردار منطقه همچنین از به روز رسانی تابلوهای راهنمایی و رانندگی در راستای کاهش مشکلات ترافیکی در این محدوده خبر داد و اعلام آمادگی کرد.   مدیرعامل سازمان میادین شهرداری تبریز طی این جلسه مشکلات میدان تره بار را تشریح کرده و گفت: میدان تره بار با مشکلات مختلفی رو به رو بوده که مشکلات ترافیکی، عدم وجود نظارت بر بارنامه ها در راستای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا و اختلال ناشی از سد معبرها از جمله مهمترین آنها است.

ابراهیم محمدی با بیان اینکه بارهای سرگردان گاهی منشا و عامل تخلفات مختلفهمچون قاچاق کالا و مواد مخدر هستند، بر ضرورت کنترل بارنامه ها با همکاری اتحادیه بارفروشان تاکید کرد.

وی همچنین صدور کارت مالکیت و تعیین و تکلیف فعالیت افراد بدون پلاک را برای مقابله با بی قانونی و تخلفات و کنترل ورود و خروج موثر دانست و افزود: با همکاری شهرداری و تامین هزینه اقدام به اختصاص باکس زباله برای هر باب مغازه می شود اما از سوی دیگر ضروریست با کسبه هایی که پسماندهای خود را در مقابل مغازه و یا محدوده میدان رهاسازی می کنند برخورد شود که این مهم با تدوین آیین نامه داخلی امکان پذیر خواهد بود تا از این طریق افراد از وظایف و برخوردهای قانونی در مقابل تخلفات خود آگاه شوند.

مدیرعامل سازمان میادین شهرداری تبریز همچنین وجود سد معبر را یکی از مشکلات عمده میدان تره بار عنوان کرد و خواستار برخورد قانونی با عوامل سد معبر در این محل شد.

گفتنی است؛ موارد مطرح شده طی این جلسه پس از پیگیری و بررسی های کارشناسی در جلسه آتی در خصوص آنها تصمیم گیری و اقدامات لازم برای اجرایی شدن صورت خواهد گرفت.

ال جی