کد خبر:163701940
پ
163701940

سمهیه سوخت گازوییل مهر ۹۸ برای ناوگان بار و مسافر درونشهری اعلام شد

اجرای طرح تخصیص سوخت بر اساس باربرگ صادر شده از اول مهر ماه برای ناوگان حمل و نقل عمومی درونشهری اعم از باری و مسافربری اجرایی می شود.

  • news/163701940/gallery/original.jpg
  • news/163701940/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز برخط به نقل از امور ارتباطات سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری تبریز، فاضل نادری مدیرعامل این سازمان با بیان مطلب فوق، گفت: از ابتدای مهر امسال سهمیه سوخت ناوگان حمل و نقل عمومی درونشهری بر اساس اسناد الکترونیک حمل بار (باربرگ روزانه و باربرگ حقیقی/حقوقی) در نظر گرفته شده و مطابق جدول پیوستی، در کارت های سوخت شارژ می شود.

وی افزود: تمام رانندگان فعال برای دریافت سوخت و کلیه خودروهای عمومی اعم از (ظرفیت بالای ۱۰ تن و زیر ۱۰ تن) فعال درونشهری موظفند به ازای هر روز فعالیت یک باربرگ روزانه و به ازای هر حمل بار یک باربرگ حقیقی صادر کنند.

نادری عنوان کرد: بنابر اعلام سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، از اول شهریور ۹۸ برای هر یک از خودروهای نفت گازسوز حمل بار، سهمیه پایه (ثابت) تخصیص داده شده به نسبت ماه گذشته، به میزان ۱۰ درصد کسر می شود و معادل پیمایش ثبت شده بر اساس اطلاعات اسناد الکترونیک حمل بار شهری (باربرگ) دریافتی، سهمیه عملکردی تخصیص می یابد.

وی ادامه داد: بر این اساس ناوگان باری فعال در بخش شهری، مکلفند به ازای هر حمل بار در محدوده شهر و حومه، سند حمل بار شهری (حتما۲۵  باربرگ روزانه و حداقل۱۵  باربرگ حقیقی در ماه، از یکی از طرق "نرم افزار تلفن همراه صدور باربرگ (اپلیکیشن باربرگ) " و یا " درگاه وب baarbarg.ir"  دریافت کنند.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار شهرداری تبریز دریافت سوخت عملکردی و دریافت سهمیه لاستیک شهری را از مزایای باربرگ برشمرد و در خصوص مزایای این طرح گفت: از جمله مزایای اجرای این طرح می‌توان به کاهش تخصیص سهمیه سوخت به ناوگان غیرفعال، صرفه‌جویی در مصرف منابع انرژی ملی، افزایش بهره‌وری ناوگان حمل و نقل بار درونشهری و جلوگیری از موارد احتمالی قاچاق سوخت در کشور اشاره کرد.

ال جی