کد خبر:163913668
پ
163913668

شهردار منطقه ۱ تبریز خبر داد:

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز خیابان جدیدالاحداث شهید عزیزی

شهردار منطقه ۱ تبریز از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز خیابان جدیدالحداث شهید عزیزی و آزادسازی این مسیر خبر داد و گفت: این تخریب ها آرزوی شهروندان بود که محقق شد.

  • news/163913668/gallery/original.jpg
  • news/163913668/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز برخط ، رضا پاک نهاد بیان داشت: یکی از آرزوهای دیرین شهروندان ساکن در مسیر خیابان جدیدالحداث شهید عزیزی آزادسازی مسیر و رفع مخاطرات موجود به واسطه ایجاد ساخت و سازهای غیر مجاز بود که پس از تصمیمات اتخاذ شده توسط کمیته مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز منطقه اقدامات لازم اجرایی و سریعاً عملیاتی شد.

شهردار منطقه ۱ تبریز گفت: ساکنین محل مدت‌ها بود برای عبور از مسیر و رسیدن به منازل خود باید از محدوده ساخت و سازهای غیرمجاز و عبور کرده و این امر مشکلاتی را برای آنان به وجود می آورد که پس از بررسی قانونی و تصمیمات اتخاذ شده اقدامات لازم جهت تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز انجام و آرزوی شهروندان محقق و مسیر آزادسازی شد.

پاک نهاد یکی از تخلفات رایج در ساخت و ساز را تخلف عدم رعایت شهرسازی و اصول فنی و عدم استحکام بنا از سوی سازندگان دانست و گفت: از جمله پیامدهای این موضوع آشفتگی  سیمای شهری و بروز خطرات جانی و مالی برای مالکان و خریداران را می‌تواند به عنوان کرد که لطمه‌های جبران‌ناپذیری را به شهر و شهروندان وارد می‌کند.

شهردار منطقه ۱ با اعلام تشکیل کمیته مقابله قاطع و جدی با ساخت و سازهای غیرمجاز به ساخت و ساز در مسیر خیابان شهید عزیزی اشاره کرد و افزود: این اقدام در مسیر ضلع جنوبی خیابان کریم خان انجام که به معنای نقض قوانین و ضوابط شهرسازی است و توسعه شهر در گرو حل مشکلات موجود در قالب ساماندهی و برخورد جدی و قاطع با متخلفین و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندی است.

او گفت: بر همین اساس طی جلسات کمیته و بررسی وضعیت موجود اقدام به تخریب ساخت و سازهای موجود کرده و خطرات این مسیر رفع شد.

ال جی