کد خبر:163914130
پ
163914130

بررسی عملکرد شهرداری منطقه ۷تبریز در بارندگی های هفته اخیر

با بارش مستمر برف زمستانی طی روزهای اخیر، نیروهای خدمات شهری منطقه هفت تبریز به صورت تمام وقت اقدام به مسیرگشایی و یخ زدایی در معابر اصلی و فرعی منطقه می کنند که در این میان شهردار منطقه ۷ نیز در راستای بررسی خدمات صورت گرفته برای رفاه و سهولت رفت و امد شهروندان از محلات منطقه بازدید کرد.

  • news/163914130/gallery/original.jpg
  • news/163914130/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز برخط ، اکبر پورخردمند شهردار منطقه هفت تبریز در جلسه مشترک با معاون خدمات شهری منطقه و مسئولان نواحی در بررسی نحوه عملکرد نیروهای خدمات طی روزهای برفی گفت: گرچه نگاه کلان مدیریت شهری از عملکرد منطقه هفت مثبت بوده اما نباید به این رضایتمندی اکتفا کرد و ضروری است تمامی همکاران در حوزه های مربوطه در ارائه خدمات نهایت دقت وسرعت تلاش خود را به کار گیرند.

او با اشاره به بازدید صورت گرفته از محلات مختلف منطقه در بررسی میزان عملکرد نیروهای خدماتی اظهار داشت: گشایش مسیرها در معابر اصلی به خوبی صورت گرفته و تردد خودروها در معابر اصلی بدون مشکلی انجام می‌شود اما باید به پیاده روها و ورودی های مجتمع های مسکونی، ادارات و نهادهای خصوصی بیش از این توجه شود تا شهروندان برای عبور و مرور مجبور به گذر در حاشیه خیابان‌ها نباشند.

ضرورت ماسه پاشی برای کاهش میزان خسارت نمک به محیط زیست

در بخش دیگری از این جلسه شهردار منطقه ۷ با اشاره به میزان مصرف نمک و محلول در یخ زدایی طی روزهای اخیر بر ضرورت ماسه پاشی برای کاهش میزان خسارت نمک به محیط زیست تاکید کرد.

اکبر پورخردمند از میزان پخش بیش از ۳۵۰ هزار تن محلول طی چهار روز اخیر در راستای یخ زدایی در معابر در سطح منطقه خبر داد و اظهار داشت: بیش از ۲۵۰ هزار تن نیز نمک پاشی در منطقه صورت گرفته که برای برف زدایی در معابر فرعی این میزان نمک پاشی افزایش خواهد یافت.

شهردار منطقه ۷ همچنین به پیش بینی هواشناسی در خصوص ادامه بارش برف در روزهای آتی اشاره کرد و افزود: ستاد بحران منطقه برای مقابله با بارش مجدد تشکیل شده و طبق بررسی‌های صورت گرفته در میزان محلول پاشی و نمک پاشی طی روزهای اخیر، برای جلوگیری از میزان خسارت محیط زیست و خاک در نفوذ نمک مازاد ضروریست که ماسه پاشی نیز مورد توجه قرار گیرد.

او ضرورت تامین دوباره نمک – ماسه وذخیره سازی آنها ورفع نواقصات ماشین آلات را مورد تاکید قرار داد واز معاون خدمات شهری واجرائی منطقه ، رئیس امور شهر، مسئولین نواحی – مسئولین نظارت وسرکارگران وکلیه کارکنان خدمات شهری تقدیر وتشکر نمود.

ال جی