کد خبر:164348608
پ
164348608

اتمام عملیات احداث دیوار رمپ شمالی پل همسان کابلی تبریز

شهردار منطقه ۲ تبریز در بازدید مدیران عمرانی شهرداری، از اتمام عملیات احداث دیوارهای رمپ شمالی پل همسان کابلی خبر داد.

  • news/164348608/gallery/original.jpg
  • news/164348608/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز برخط ، محمدحسین اسحقی معاون فنی و عمرانی شهرداری، بابک شریفی مدیرعامل سازمان عمران و چندتن از کارشناسان این سازمان با همراهی باقر خوشنواز شهردار، علیرضا نریمانی معاون فنی و عمرانی و بهنام اسکندرزاده سرناظر عمران منطقه ۲، از روند عملیات و پیشرفت احداث پروژه طرح تبادل جنوب غربی پل اتحاد ملی، بازدید کردند.

باقر خوشنواز شهردار منطقه ۲ در جریان این بازدید با عنوان اینکه عملیات قالب بندی و بتن ریزی سرستون پایه های جنوبی و دیوارهای رمپ جنوبی پل به اتمام رسیده است گفت: روند اجرای این پروژه از پیشرفت چشمگیری برخوردار بوده و احداث دیوارهای رمپ شمالی این پروژه رفع ترافیکی شهری نیز به اتمام رسیده است.

خوشنواز با عنوان اینکه ساخت و آماده سازی تیرهای عرشه پل همسان در مرحله مونتاژ و رفع نواقص می باشد افزود: قالب بندی و آرماتوربندی سرستون پایه های شمالی پل همسان کابلی نیز خاتمه یافته است.

شهردار منطقه ۲ تبریز در خصوص مشخصات فنی این پل گفت: پل همسان کابلی تبریز بطول ۴۵۰ متر (با احتساب رمپ ها) و طول عرشه آن ۹۴ متر (بصورت فلزی) و همچنین عرشه سواره رو پل ۹ متر می باشد که دارای ۴ تکیه گاه است و اجرای عملیات عمرانی آن ۱۳۰ میلیارد ریال هزینه، دربرخواهد داشت.

به گفته خوشنواز، پل همسان کابلی تبریز از پروژه های تاثیرگذار و برجسته در رفع ترافیک شهری در حوزه منطقه ۲ است که با قرار گرفتن در مرکزی ترین مسیر عبوری شهروندان از جاده ائل گلی و بنوعی قرار گرفتن در مهمترین مسیر ورودی شهر از طریق دروازه تهران، نقش بسزایی در کاهش بار ترافیکی پل کابلی ایفا می کند.

ال جی