کد خبر:163913866
پ
163913866

با حضور پیشکسوتان و کارشناسان

اتاق گفتمان آب در توسعه همگانی برگزار شد

بررسی نقش آب در توسعه پایدار آذربایجان با حضور پیشکسوتان و کارشناسان این عرصه برگزار شد.

  • news/163913866/gallery/original.jpg
  • news/163913866/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز برخط ، جمعی از فعالان محیط زیست و خانه توسعه آذربایجان با میزبانی اداره کل سلامت شهرداری تبریز در جهت الزامات توسعه پایدار و مطالبات اتاق گفتمان آب را تشکیل دادند.

مدیر کل سلامت و اموراجتماعی شهرداری تبریز با اعلام آمادگی درخصوص همکاری مشترک در این خصوص اظهار داشت: مشارکت همگانی در جامعه زمینه ساز اقتصاد پایدار خواهد بود.

محمد حسین حسن زاده به اهمیت آموزش مردم اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی و آموزش طبعا نقش بسزایی در توسعه و تولید ملی خواهد داشت.

معاون اسبق وزیر نیرو نیز حفظ آب را پر اهمیت قلمداد کرد و اذعان داشت: لازمه پایداری در جامعه و توسعه آن حرکت به سمت عدالت اجتماعی است.

او افزود: حل مشکلات آبی و عمل کردن به مفهوم توسعه پایدار نیازمند همکاری همه دستگاه ها با یکدیگر است.

رحیم میدانی ضمن پیشنهاد اجرای طرح آمایش آب محور در استان یادآور شد: فعالان این عرصه علاوه بر نقش توانمند ساز و پشتیبان باید مطالبه گر و پیگیر اجرای قوانین از سازمانهای مختلف باشند.

در پایان پاک نیا با تشکر از حضور تمامی کارشناسان و مطالب ارزشمند ارائه شده بیان کرد: ما در سنجش آب با دو تهدید کمبود آب و دیپلماسی آب رو به رو هستیم و برای حل مشکلات فقط بیان آنها کافی نیست و بایستی وارد فاز عملی شود.

او ادامه داد: هدف از تشکیل جلسات اتاق گفتمان همگرایی و هم افزایی بوده و امید است که با کمک هم گامی در جهت بهبود مسائل برداشته شود.  

ال جی