کد خبر:164025934
پ
164025934

معاون خدمات شهری و اجرایی شهردار تبریز تاکید کرد:

آماده باش حداکثری برای مقابله با خطرات ناشی از بارش های پیش رو

معاون خدمات شهری واجرایی شهردار تبریز بر آماده باش حداکثری نیروهای خدمات شهری و اجرایی مناطق دهگانه شهرداری برای مقابله با خطرات احتمالی ناشی از بارش های پیش بینی شده پیش رو تاکید کرد.

  • news/164025934/gallery/original.jpg

به گزارش تبریز برخط ، محمدرضا قربانیان تبریزی با اشاره به پیش بینی های صورت گرفته مبنی بر بارش شدید باران در روز سه شنبه اظهار داشت: از هفته های گذشته لایروبی و پاکسازی آب روها و کانال های داخل و پیرامون شهر در دستور کار نیروهای خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری است و عملیات لایروبی و پاک سازی کانال ها و آبروهای مناطق کماکان تداوم دارد .

او آمادگی و آماده باش نیروهای خدمات شهری در مواقع بارش باران را ضروری دانست و افزود: نیروهای خدمات شهری مناطق دهگانه باید در مناطق حساس از قبیل زیرگذرها و مسیل هایی که امکان جمع شدن آب و وقوع سیلاب وجود دارد به صورت آماده باش حضور داشته باشند تا از وقوع حوادث ناشی از جریان سیل جلوگیری نمایند.

قربانیان تبریزی با اشاره به اینکه ساماندهی مهران رود و پاکسازی کانال های انتقال روان آب ها به این مسیل اقدامی با اهمیت است ، افزود:روانسازی اتصال کانال های انتقال دهنده روان آب ها و همچنین هدایت آب های سطحی به مهرانه رود یکی از ماموریت های اساسی خدمات شهری بوده است که توسط نیروهای خدوم معاونت خدمات شهری و اجرایی عملیاتی گردیده است.

او با اشاره به حجم بالای لایروبی کانال ها و آب روها در داخل و پیرامون شهر افزود: در کنار توجه به جمع آوری و هدایت آب های سطحی به کانال ها، عملیات لایروبی اجرا شده در کانال ایلی سو و کانال کرجان یکی از اقدامات اثر گذار در کنترل روان آبها در مواقع بحرانی به شمار می آید.

ال جی